Stałe występujące na rynku zależności, dające się opisać za pomocą określonych proporcji oraz fal. Przykładem geometrii rynkowej mogą być równości odcinków, formacje harmoniczne oraz inne elementy cyklu giełdowego.
Opis tematu: Określenie zasięgu trendu w Ichimoku za pomocą formacji geometrycznych.
Opis tematu: W tej lekcji dowiesz się jak powstawał ciąg Fibonacciego i skąd wzięły się złote współczynniki phi oraz PHI. Na rynku Forex geometria rynku cieszy się coraz większą popularnością, a każda platforma służąca do analizy technicznej oferuje szeroki wachlarz narzędzi analitycznych.
Opis tematu: Patrząc holistycznie na Gartley’a, często pomijamy fakt, że w jego wnętrzu kryje się nic innego, jak doskonale znana traderom korekta prosta. Aby jednak zwykła korekta prosta nabrała faktycznie dużego znaczenia prognostycznego musi spełnić ważny warunek. Jaki? Dowiesz się z tej lekcji.
Opis tematu: Podczas pierwszej części zamkniętych warsztatów przedstawione zostały podwaliny pod zastosowanie narzędzi Fibo na rynku. Dowiesz się nieco historycznych ciekawostek oraz poznasz wagę liczb Fibonacciego w przyrodzie. Poznasz tez narzędzia Fibonacciego dostępne na platformie MT4 oraz zaprezentowany został Investio Fibonacci Manager.
Opis tematu: Druga część została poświęcona sposobom wykorzystania Fibonacciego, czyli wykorzystaniu jednego mierzenia siatką zniesień, a także tworzeniu zgrupowań zniesień i potencjalnych punktów zwrotnych (PPZ). Przedstawione zostały również formacje harmoniczne i komentarz w stosunku do trendu.
Opis tematu: Podczas trzeciej części warsztatów poznasz rodzaje korekt oraz sposoby łączenia Fibonacciego z innymi narzędziami analizy technicznej takimi jak świece japońskie, średnie czy oscylatory.
Opis tematu: Ostatnia część warsztatów to przedstawienie pełnej strategii, która wykorzystuje mierzenia Fibonacciego i łączenie ich z trendem.