Tabela specyfikacji instrumentów
Terminowa struktura stóp procentowych
Trend horyzontalny, boczny (konsolidacja)
Trójkąt rozszerzający prostokątny
Kierunek, w którym poruszają się ceny instrumentów finansowych. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje trendu: wzrostowy, spadkowy oraz horyzontalny.
Opis tematu: Trend to bardzo ważne pojęcie na tym rynku. Ważne aby potrafić go dobrze wyznaczyć i pamiętać giełdową maksymę: "trend is your friend".
Opis tematu: W tym temacie o trzech regułach, o których musi pamiętać inwestor wykorzystujący klasyczną analizę techniczną oraz o zwiększeniu prawdopodobieństwa osiągnięcia większych zysków przy minimalizowaniu strat.
Opis tematu: Aby świadomie analizować wykres świecowy należy do niego podchodzić wielointerwałowo, jednak cóż to znaczy?
Opis tematu: Poznaj historię oraz filozofię działania systemu Ichimoku.
Opis tematu: Metodologia Overbalance to jasne zasady, które określają w jaki sposób porównywać ze sobą wielkości korekt w celu wyznaczenia obecnie panującego trendu.
Opis tematu: Zebrane informację, które zostały przedstawione w ramach całej lekcji, uzupełnione o dodatkowe kryteria, pozwolą Ci skutecznie selekcjonować strefy popytu i podaży. W tym temacie przekonasz się, że dobrze wyselekcjonowane strefy dają możliwość uzyskania doskonałych rezultatów.
Opis tematu: Bollinger Bands to wskaźnik, który obecny jest na wielu wykresach najlepszych traderów. Jak wykorzystać go w własnym handlu?
Opis tematu: Gator Oscillator jest indykatorem w formie histogramu, który pokazuje zmianę odległości pomiędzy liniami innego indykatora Billa Williamsa – Alligatora.
Opis tematu: W tej lekcji dowiesz się jak dokonywać podstawowych mierzeń wewnętrznych używając narzędzia Fibonacci - Poziomy. Zrozumiesz, które odcinki należy mierzyć, jaką informację w ten sposób uzyskujesz i na które poziomy cena statystycznie najczęściej reaguje.
Opis tematu: Interpretacja układ Gartley’a opiera się na prawidłowym zlokalizowaniu konkretnych punktów zwrotnych na siatce Fibonacciego. W tej lekcji dowiesz się, gdzie leżą newralgiczne punkty struktury, w których rynek z wysokim prawdopodobieństwem zareguje.
Opis tematu: Teoria Dowa (założyciela The Wall Street Journal) ma ponad 100 lat i jest uznawana za podstawę dzisiejszej analizy technicznej. Teoria teorią, ale jak ona ma się do dzisiejszych rynków i jak ją wykorzystać? Opowiem o samej teorii, ale w praktyczny sposób, a przede wszystkim w kontekście psychologii rynkowej.